|
Nowa strona 1
Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Gdowie
W dniu 18 kwietnia 2011 r. Zespół Szkół
w Gdowie otworzył swoje podwoje dla gimnazjalistów. Przyjęliśmy ich i innych
zaproszonych gości z wielką radością.
Uroczyste rozpoczęcie Dnia Otwartego
Szkoły miało miejsce na sali gimnastycznej o godz. 9:00. W imieniu społeczności
uczniowskiej Agnieszka Gibas, uczennica kl. II LO przywitała zaproszonych gości,
nauczycieli, pracodawców. Szczególnie serdeczne i ciepłe słowa powitania
skierowała do gimnazjalistów. Wszystkich zebranych witał także dyrektor Zespołu
Szkół w Gdowie pan Dariusz Baran. Pani wicedyrektor Beata Popek omówiła program
Dnia Otwartego oraz przedstawiła młodzież oprowadzającą gimnazjalistów.
O godz. 10:00 rozpoczÄ…Å‚
się Turniej Piłki Siatkowej o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły, który
zakończył się zwycięstwem drużyny z gdowskiego Gimnazjum. Drugie miejsce
wywalczyło Gimnazjum ze Sławkowic, a trzecie Gimnazjum z Niegowici.
W czasie trwania turnieju
gimnazjaliści, podzieleni na kilka grup, pod opieką swoich starszych kolegów i
koleżanek z Zespołu Szkół w Gdowie oprowadzani byli po szkole. Mieli możliwość
zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, która na specjalnie przygotowanych
planszach eksponowana była na parterze, a także na pierwszym i drugim piętrze.
Poszczególne poziomy budynku szkoły służyły prezentacji oferty danego typu
szkoły: Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Liceum i Technikum.
W jednej z sal gimnazjaliści mogli
obejrzeć prezentację multimedialną. Informowała ona o historii szkoły oraz o
planach jej rozwoju, które zakładają w przyszłym roku szkolnym powstanie nie
tylko kompleksu 3 pracowni informatycznych z szybkim
Internetem, w tym pracowni wyposażonej w nowe laptopy z Internetem
bezprzewodowym, lustrzanki cyfrowe i programy Photoshop, ale i nowych
klas o nachyleniach: matematyczno-przyrodniczym
(biologia – geografia,
geografia – matematyka, matematyka – informatyka)
i humanistycznym (jÄ™zyk polski – historia, historia –
wiedza o spoÅ‚eczeÅ„stwie, jÄ™zyk angielski – jÄ™zyk niemiecki).
Uczniowie zamierzający po ukończeniu
gimnazjum wybrać szkołę zawodową mogli spotkać się z pracodawcami na Giełdzie
Pracy, podczas której zapoznawali się z możliwościami odbywania praktyk w
różnych zawodach. Ponadto w ramach
projektu unijnego „Modernizacja ksztaÅ‚cenia zawodowego
w MaÅ‚opolsce” sÄ… prowadzone bezpÅ‚atne,
dodatkowe zajęcia dla uczniów szkoły zawodowej i technikum
z przedmiotów ogólnokształcących oraz istnieje możliwość uzyskania nowych
kwalifikacji zawodowych (branża turystyczno-gastronomiczna: kurs kelnerski, kurs
carvingu, kurs barmański, kurs opiekunów wycieczek i kolonii; branża
mechaniczno-mechatroniczna: kurs spawania, kurs prawa jazdy, kurs na wózki
widłowe; branża usługowa: kurs wizażu, kurs manicure i stylizacja paznokci).
Gimnazjaliści włączali się też w
zajÄ™cia lekcyjne prowadzone w tym czasie w szkole. ByÅ‚y one różnorodne: „Dostrzec
MatematykÄ™”, „DoÅ›wiadczenia na lekcjach
przyrodniczych”, „Salon Urody”,
„Let set go” – epizody z życia kulturalnego w Wielkiej
Brytanii, „Biuro turystyczne”, „Bitwa
o Grodno - 2 dni bohaterskiej walki o PolskÄ™”,
„Prezentacje maturalne”, „Komputerowe
zarzÄ…dzanie kapitaÅ‚em na gieÅ‚dzie”,
„Informatyka od Å›rodka - wykorzystanie tablicy interaktywnej”, „Grafika
komputerowa”. ZajÄ™cia te miaÅ‚y swobodniejszy niż zwykle charakter;
w znacznej mierze przygotowane były właśnie ze względu na gimnazjalistów, którym
proponowano aktywny w nich udział. Była to dobra okazja do poznania nauczycieli
i uczniów naszej szkoły. Gimnazjaliści mogli, choć przez chwilę, poczuć się
uczniami średniej szkoły, którym przekazuje się wiedzę na wyższym poziomie, bo
są już przygotowani, aby ją przyjąć. Stawiane są nowe wymagania, ale te rodzić
mogÄ… nowe satysfakcje.
Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Gdowie
dał sposobność gimnazjalistom pozyskania informacji niezbędnych przy wyborze
szkoÅ‚y. JesteÅ›my dla Ciebie… Od lat!
Takie przyświecało nam motto tegorocznego Dnia
Otwartego. Być może po bliższym poznaniu naszej szkoły gimnazjaliści
zdecydują się kontynuować właśnie w niej swoją naukę. Mamy nadzieję, że
przekonali się oni, że nasza szkoła jest dobrą, bezpieczną szkołą i że warto do
niej powrócić…
|