Projekt "Stypendia dla najzdolniejszych"
Dodane przez admin dnia 13 listopada 2008


Projekt „Stypendia dla najzdolniejszych”



Powiat Wielicki w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego – Priorytetu II, dziaÅ‚ania 2.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne” realizuje w partnerstwie z Województwem MaÅ‚opolskim oraz wszystkimi powiatami województwa maÅ‚opolskiego projekt „Stypendia dla najzdolniejszych”.

Czytaj więcej >>>



Rozszerzona zawarto¶æ newsa


Projekt „Stypendia dla najzdolniejszych”




Powiat Wielicki w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego – Priorytetu II, dziaÅ‚ania 2.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne” realizuje w partnerstwie z Województwem MaÅ‚opolskim oraz wszystkimi powiatami województwa maÅ‚opolskiego projekt „Stypendia dla najzdolniejszych”.


Projekt „Stypendia dla najzdolniejszych” zakÅ‚ada wypÅ‚atÄ™ 31 stypendiów dla uczniów klas II, III i IV szkół ponadgimnazjalnych, koÅ„czÄ…cych siÄ™ egzaminem maturalnym, dla których Powiat Wielicki jest organem prowadzÄ…cym, którzy pomimo trudnej sytuacji materialnej uzyskujÄ… wysokie wyniki w nauce. Stypendium w wysokoÅ›ci 250 zÅ‚ miesiÄ™cznie za okres 8 miesiÄ™cy (od stycznia do czerwca 2008 roku oraz od wrzeÅ›nia do października 2008 roku) zostanie wypÅ‚acone jednorazowo w kwocie 2.000,00 zÅ‚ brutto.

Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są uczniowie, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
1. Posiadają w okresie co najmniej od 1 stycznia 2008 r. do dnia złożenia wniosku o przyznanie stypendium stałe zameldowanie na obszarach wiejskich, w miastach do 5.000 mieszkańców oraz w miastach od 5 000 do 20.000 mieszkańców, w których nie ma szkół ponadgimnazjalnych publicznych kończących się egzaminem maturalnym.
2. Pochodzą z rodzin, w których średni dochód na osobę w rodzinie,
nie przekracza kwoty uprawniającej do uzyskania świadczeń rodzinnych określonych na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139 poz. 992, z późń. zm.) tj. 504 zł netto lub 583 zł netto, w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.
3. Uczęszczają w okresie od 1 stycznia 2008 r. do publicznych szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych), kończących się egzaminem maturalnym, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wielicki.
4. Uczęszczają regularnie na zajęcia szkolne (liczba godzin nieusprawiedliwionych w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 31 października 2008 r. nie może przekroczyć 12 godzin lekcyjnych).
5. Nie powtarzają roku szkolnego z przyczyn innych niż zdrowotne.

O miejscu ucznia na Zbiorczej Liście Rankingowej będzie decydować:
a) średnia ocen uzyskana przez ucznia w roku szkolnym 2007/2008,
b) w przypadku takiej samej średniej ocen na świadectwie w roku szkolnym 2007/2008 - wynik egzaminu gimnazjalnego,
c) w przypadku, takiej samej średniej ocen w roku szkolnym2007/2008 i takiego samego wyniku egzaminu gimnazjalnego - dochód gminy przypadający na jednego mieszkańca (priorytetowo traktowane będą Wnioski osób zameldowanych na terenach o niższym dochodzie gminy w przeliczeniu na mieszkańca)

Warunkiem ubiegania się przez uczniów o stypendium jest złożenie Wniosku wraz z wymaganymi załącznikami, których wzory są umieszczone na stronie internetowej Powiatu Wielickiego www.wieliczka.pl .
Wnioskodawcą może być pełnoletni uczeń lub rodzic/opiekun prawny niepełnoletniego ucznia.

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami w terminie od 12 listopada 2008 r. do 25 listopada do godziny 15.00 należy składać w sekretariatach szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w projekcie.

Szczegółowe informacje w sprawie projektu można uzyskać w Zakładzie Obsługi Budżetowej Powiatowych Jednostek Organizacyjnych, Inspekcji, Służb i Straży w Wieliczce, ul. Kopernika 2, 32-020 Wieliczka



Osoba do kontaktu: Agnieszka Skowronek tel. (012) 284-89-48, 284-89-47
zob@powiatwielicki.pl



Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
i budżetu państwa